UMRE FİYATLARI, ŞEVVAL UMRESİ, TAM RAMAZANŞEVVAL UMRESİ, UMRESİ 2024, Ramazan Umre Fiyatları 2024, RAMAZAN UMRESİ 2024, Hac Umre, Diyanet Umre, Diyanet Onaylı Umre,

UMRE FİYATLARI, ŞEVVAL UMRESİ, TAM RAMAZAN UMRESİ 2024, Ramazan Umre Fiyatları 2024, RAMAZAN UMRESİ 2024, Hac Umre, Diyanet Umre, Diyanet Onaylı Umre,

UMRE FİYATLARI, ŞEVVAL UMRESİ, TAM RAMAZAN UMRESİ 2024, Ramazan Umre Fiyatları 2024, RAMAZAN UMRESİ 2024, Hac Umre, Diyanet Umre, Diyanet Onaylı Umre,

UMRE FİYATLARI, ŞEVVAL UMRESİ, TAM RAMAZAN UMRESİ 2024, Ramazan Umre Fiyatları 2024, RAMAZAN UMRESİ 2024, Hac Umre, Diyanet Umre, Diyanet Onaylı Umre,

UMRE FİYATLARI, ŞEVVAL UMRESİ, TAM RAMAZAN UMRESİ 2024, Ramazan Umre Fiyatları 2024, RAMAZAN UMRESİ 2024, Hac Umre, Diyanet Umre, Diyanet Onaylı Umre,
UMRECİLERİMİZİN DİKKATİNE 2024 UMRE TURU KONTENJANLARIMIZ SINIRLI OLDUĞUNDAN TURLARIMIZ ÇOK ÇABUK DOLMAKTADIR... KESİN KAYIT YAPTIRMAKTA LÜTFEN ACELE EDİNİZ... TÜRKİYE'NİN HER YERİNDEN KAYIT YAPTIRARAK UMRE TURLARIMIZA KATILABİLİRSİNİZ... PLANLANMIŞ EN YAKIN 2024 UMRE TUR TARİHLERİ: ✔️"17 NİSAN 2024 ŞEVVAL UMRESİ"✔️...
 ANASAYFA   23 GÜNLÜK RAMAZAN UMRESİ FİYATLARI TUR PROGRAMI

23 Günlük✔️ Ramazan Umresi Fiyatları Tur Programı✔️


23 Ramazan 23 GÜNLÜK RAMAZAN UMRE TURU FİYATLARI
23 GÜNLÜK RAMAZAN UMRESİ (Kadir Gecesi Mekke) TURU TARİHLERİ: Kontenjan Kapalı
19 Gece Mekke 3 Gece Medine 2 Kişilik Odada
Kişi Başı
3 Kişilik Odada
Kişi Başı
4 Kişilik Odada
Kişi Başı
$ $ $
0 ₺ 0 ₺ 0 ₺
Mekke: Olayan Diamond.
Medine: Merkeziye Otel.
Rezerve İncele
23 Ramazan

1- Gün:
İzmir Adnan Menderes Havalimanı Gidiş terminali Fazilet Turizm kontuarı önünde uçuştan yaklaşık 2 saat önce buluşuyoruz. Pasaport, Uçak bileti ve kimlik kartlarının dağıtılmasının ardından, İstanbul Havalimanına hareket ediyoruz. İstanbul Havalimanına vardıktan sonra Medine’ye hareket için gerekli check-in işlemlerimizi yaptırıyoruz. Uçak Biniş kartlarımızı aldıktan hemen sonra, Pasaport Polis noktasından geçip uçağımıza binerek, Medine'ye hareket ediyoruz. Medine havalimanında Fazilet Turizm temsilcimiz tarafından karşılanarak otelimize yerleşmek üzere araçlarımıza binip hareket ediyoruz. Otelemize varıp yerleştikten sonra topluca Ravza-ı Mutahhara'ya Peygamber Efendimiz’i (s.a.v) ziyaret ediyoruz.
2- Gün:
Sabah namazını kıldıktan sonra, Yeşil kubbe altında grup olarak toplanıyoruz. Ardından Cennet-ül Baki Kabristanlığını ziyaret ediyoruz.
3- Gün:
Mekke’ye gitmek üzere hazırlıklarımız yapılır. Ardından Mekke’ye hareket edilir. Temsilcimiz tarafından otellerimize yerleşiyoruz. Bir müddet dinlenmenin ardından, Umre yapmak üzere Grup olarak toplanıp, Kabe’nin selamlanmasının ardından umre yapmaya başlıyoruz.
4- Gün:
Serbest zaman.
5- Gün:
Serbest zaman.
6- Gün:
Serbest zaman.
7- Gün:
Serbest zaman.
8- Gün:
Serbest zaman.
9- Gün:
Serbest zaman.
10- Gün:
Sabah namazının ardından yakın ziyaretlerimiz arasında bulunan, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) doğduğu Ev, Cin Mescidi, ve Cennet-ul Mualla kabristanlığı ziyaret edilecektir.
11- Gün:
Sabah kahvaltısı sonrası Kabe'ye gidilip Toplu Tavaf yapılacak.
12- Gün:
Hudeybiye Ziyareti ve ardından isteyen umrecilerimiz için tekrar umre yapma imkanı.
13- Gün:
Serbest zaman. Akşam namazı sonrası Tesbih Namazı kılınacak.
14- Gün:
Serbest zaman.
15- Gün:
Serbest zaman.
16- Gün:
Serbest zaman.
17- Gün:
Serbest zaman. Altınoluk karşısında Yatsı Namazı sonrası sohbet.
18- Gün:
Serbest zaman. Katılmak isteyenlerle beraber Taif Gezisi.
19- Gün:
Curane Umresi.
20- Gün:
Katılmak isteyenlerle beraber Sevr Dağı'na çıkılacak.
21- Gün:
Serbest zaman.
22- Gün:
Sabah kahvaltısı sonrası Kabe'ye gidilip Toplu Tavaf yapılacak.
23- Gün:
Türkiye’ye dönüş için Cidde havalimanına hareket...

Mekke Otel:


Lights

Olayan Diamond

Nature

Olayan Diamond

Fjords

Olayan Diamond

Lights

Olayan Diamond

Nature

Olayan Diamond

Fjords

Olayan Diamond

Nature

Olayan Diamond

Fjords

Olayan Diamond

Mekke Otel: Olayan Diamond v.b. Servisli Yaklaşık 1000-1200 Mt.

Medine Otel:


Nature

MAWADDAH AL TAQWA

Nature

MAWADDAH AL TAQWA

MAWADDAH AL TAQWA

Nature

MAWADDAH AL TAQWA

Nature

MAWADDAH AL TAQWA

MAWADDAH AL TAQWA

Nature

MAWADDAH AL TAQWA

MAWADDAH AL TAQWA

Medine Otel: Mawaddah Al Taqwa, Zehra Grubu v.b oteller 150 - 250 Mt.

Ramazan Umresi Tur Tarihleri:


PLANLANMIŞ EN YAKIN 2024 UMRE TUR TARİHLERİ
Tur No Tur Gidiş Tarihi Ara Geçiş Tarihi Tur Dönüş Tarihi
Sıradaki Tur 244
Şevval Ayı Umre Turu
17 Nisan 2024
İstanbul - Medine

Medine - Mekke
02 Mayıs 2024
Cidde - İstanbul

Ziyaret Yerleri


Mekke Ziyaret Yerleri

1- Kabe.
2- Sevr Dağı.
3- Nur Dağı. (Hira Mağarası)
4- Müzdelife.
5- Mina Şeytan Taşlama Bölgesi.
6- Peygamber (s.a.v) Evi.
7- Arafat Cebeli Rahme.
8- Cennet-ul Mualla Kabrisatanlığı.
9- Hudeybiye Mikat Sınırı.
10- Cirane Mescidi.

Medine Ziyaret Yerleri


1- Medine.
2- Mescid-i Nebi.
3- Cennetul Baki Kabristanlığı.
4- Uhud Dağı.
5- Yedi Mescidler Hendek.
6- Kıbleteyn Mescidi.
7- Kuba Mescidi.
8- Gamame Mescidi.
9- Osmanlı Tren Garı.
10- Anberiye Mescidi.

Ücrete Dahil Olan Hizmetler


• Gidiş dönüş uçak bileti.
• Vize.
• Belirtilen otellerde gün sayısı kadar konaklama.
• Tüm transferler.
• Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği.
• Mekke ve Medine ziyaret yerleri.
• Fazilet Turizm Rehberlik hizmetleri.
• Ramazan Umresi seyahat valizi.
• Tavaf çantası ve Yasin-i Şerif kitabı.
• Hanımlara eşarp.
• Fazilet Turizm Ramazan umresi rehber kitabı.
• 5 lt dolu zemzem bidonu.

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler


• Ekstra Harcamalar.
• Yurt Dışı Çıkış Harç Pulu.
• Cidde Gezisi.
• Taif Gezisi.
• Ekstra İstenen Gezi ve Ramazan Umresiler.

Çocuk Ücretleri


Çocuk Ücreti: Çocuklar İçin Yatak Talep Edilimesi Durumunda Tur Fiyatından 100 $ İndirim yapılır.

Pasaport Vize Bilgileri


Ramazan Umresi İçin Gerekli Evraklar


Pasaport

1- Pasaport: Pasaportun en az 1 yıl süreli, yeni çipli pasaport olması istenmektedir.
2- Aşı Kartı: İlgili sağlık kuruluşundan alınmış aşı kartı. Kartların geçerlilik tarihi iki yıl sürelidir.

Ramazan Umresi SözleşmesiRamazan UMREsi SEYAHAT SORUMLULUK VE YÜKÜMLÜLÜKLERİ


1. ACENTE'YE AİT HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

VİZE: ACENTE Vize işlemlerinde Suudi Arabistan Büyükelçilik/Konsolosluk ile aracı konumundadır. Tüm evraklar tam olsa dahi Konsolosluk vize vermeyebilir, vizeleri geç verebilir, konsolosluk tarafından görüşmeye çağrılabilir. Buna bağlı seyahat gecikmeleri olabilir. Buradaki sorumluk ACENTE'ya ait değildir. Vizesi çıkmayan ya da vizesi çıkmasına rağmen havaalanında çıkış izni verilmeyen Ramazan UMREsiCİ acenteyi sorumlu tutamaz ve bu gecikmelerden kaynaklanan masrafları Ramazan UMREsiCİ peşinen ödemeyi kabul eder.

HAVAYOLU: ACENTE havayolu ile Ramazan UMREsiCİ arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan ACENTE sorumlu tutulamaz. Uçuşlarımız tarifeli ve/veya ekstra uçak seferleri ile özel ve/veya ulusal havayolları ile yapılabilir.

OTEL: Otele giriş saat 15:00'dir özellikle gece uçuşlarında, gece veya sabah otele giriş yapılırsa o gece konaklamaya dahildir. En geç otel çıkışımız 14:00'dir. 14:00 den sonra yapılacak çıkışlarda 1 geceleme daha yapılmış sayılır. Özellikle 4-5 yıldızlı otel odaları genelde iki kişinin konaklaması için tasarlandığından, üçüncü kişi için eklenen yatak küçük ve daha az konforlu olacaktır. ACENTE kataloglarında belirtmiş olduğu Otel mesafeleri Mekke'de Harem-i Şerife, Medine'de ise Mescid-i Nebevi'nin avluları baz alınarak yazılmıştır. Bunu Ramazan UMREsiCİ kabul ederek kaydını yaptırır.

TUR PROGRAMI: Ramazan UMREsiCİ, ACENTE programlarına dahil olduktan sonra, vize kaynaklı gecikmelerden veya konaklama otellerinde değişiklik durumunda ACENTE daima muadil otel kategorilerini baz alacaktır. ACENTE Ramazan umresi programı öncesi bu tip değişikliği Ramazan UMREsiCİ'ye bildirmekle yükümlüdür. ACENTE’nin bu bildirimi e-mail, SMS, fax veya telefon yoluyla yapması yeterli kabul edilecektir. Bu tip durumlarda ACENTE programı alt veya üst kategoriye alabilir. Bu durumlarda Ramazan UMREsiCİ'nin tercihine göre, ACENTE üst kategori tercihinde ücret farkı talep eder, alt kategori tercihinde iade eder.

FESİH HAKLARI: ACENTE kendi iradesi dışında oluşan nedenlerle veya tura katılan kişilerin yeterli sayıya ulaşamamalarına bağlı olarak turları iptal etme hakkına sahiptir. Böyle bir durumda yolcuya yapılacak e-mail, SMS, fax veya telefon bildirimi yeterli kabul edilecektir. Burada müşterinin tazmin hakkı olamaz. Misafirin iptal veya değişiklik talebinde bulunması durumunda, ACENTE kendisinden bu işlemlerden doğan ceza ve yaptırımlar ile yapmış olduğu harcamayı kesinti yapma hakkına sahiptir. Misafir bu ücretleri ödemeyi peşinen kabul eder.

MÜCBİR SEBEPLER: ACENTE ile ulaşım firmaları arasında yapılan anlaşmalar gereği ulaşım araçlarının programlarda belirtilen saatlerde hareket yerlerinde bulunmayarak gezilerin vaktinde başlayamamaları gecikmeleri, gezilerin uygulanmaları sırasında OTOBÜS - UÇAK - VAPUR - TREN v.b lerin , gecikmeleri, arızalanmaları, kaza yapmaları şoförlerin vb. hastalanmaları, ölmeleri, vizelerinin alınamayışı, şahsi kusurları, Hava muhalefeti (sis, fırtına, kar yağışı, tipi, yıldırım düşmesi vb.)Doğal afetler (Deprem, sel, yangın, heyelan vb.)Halkhareketleri (terör, grev, lokavt, miting, yürüyüş, yol kapanması, savaş, kargaşa durumları, olağanüstü hal vb.) Sıkı yönetim, sokağa çıkma yasağı, seçimler vb.Sağlık sorunları (salgın hastalıklar, karantina vb.) gibi ACENTE kusuru bulunmayan her türlü olay ve kazalardan ötürü ne şekilde olursa olsun ACENTE'yi maddi ve manevi sorumluluk yüklenemez. Acente buraya ilave edilmeyen mücbir sebepler haklarını saklı tutar.

2. Ramazan UMREsiCİYE AİT HAK VE YÜKÜMLÜLÜKLER

BİLGİ: Ramazan UMREsiCİ katılmış olduğu tur programı hakkında detay bilgi alma hakkı vardır. Bu bilgiyi ACENTE vermek zorundadır.

PROGRAM: Ramazan UMREsiCİ, ACENTE tarafından düzenlenen Mekke ve Medine ziyaretlerine, özel Ramazan umresi programlarına katılmayabilir. ACENTE düzenlenen tur ve programı otelde ilan etmek zorundadır.

EVRAK: Müşteri seyahat tarihinden en az 20 gün veya daha fazla gün önce vize işlemleri için gerekli evrakları ACENTE ye teslim etmekle yükümlüdür. Bu evrakların gecikmesi ile oluşacak vize gecikmelerinden Ramazan UMREsiCİ sorumludur.

ÜCRET: Ramazan UMREsiCİ kayıt esnasında katılmış olduğu tur ücretinin %50'sini, uçuş programından 1 hafta öncede kalan bakiyesini ACENTE'ye ödemekle yükümlüdür.

HASTALIK: Suudi Arabistan'da veya bağlantılı noktaların ilgili duraklarında rahatsızlanan Ramazan umresicilerin tedavi masrafları ve yol ücretleri Ramazan umresicilere aittir. Suudi Arabistan Kraliyete ait hastanelerin uygulaması ücretsizdir. Özel hastane tedavileri ücretlidir. Ramazan Umresicilerin felç yatalak durumda olmaları halinde dönüş uçağında alınacak ek koltuk masrafları Ramazan umresiciye aittir. ACENTE, Ramazan UMREsiCİ'yi tedavi için hastaneye refakat etme ve haklarını anlatmak ve bilgilendirmekle yükümlüdür.

BAGAJ/VALİZ: Uçaklı seyahatlerde havayollarının açıklamış olduğu bagaj kg. ve/veya hacim hakkı vardır. Fazla bagaj ücretleri Ramazan UMREsiCİ'lerimize aittir, bagajların gidiş ve dönüşte Ramazan UMREsiCİ tarafından havayolu ve yerel otobüs firmalarında, konakladığı otelinde, Valizlerin ve içindeki eşyaların her türlü kaybından, hasara uğramasından, unutulmasından Ramazan UMREsiCİ sorumludur ACENTE sorumlu değildir. ACENTE hiçbir suretle Ramazan UMREsiCİ'nin eşyalarından sorumlu tutulamaz. Valizlerin ve içindeki eşyanın her türlü sorumluluğu sahiplerine aittir. Kokan, akan, yanıcı veya patlayıcı vasıfları olan veya çevresine rahatsızlık veren ve kanunen taşınması yasak olan eşyalar taşıt araçlarına alınmazlar, taşıyıcı firma kabul etmeyebilir, bundan doğacak zararlardan ACENTE sorumlu tutulamaz.

UÇUŞ: Uçuş öncesinde saatler değişebilir Ramazan UMREsiCİ uçuş saatini en az 48 saat önce ACENTE'den teyid etmesi gerekmektedir. Ramazan UMREsiCİ’nin kalkıştan en az 3 saat önce havalimanında hazır olması gerekmektedir. Ramazan UMREsiCİ'nin ikametinden veya bulunduğu yerden Gidiş ve dönüşlerde Türkiye sınırlarındaki havaalanına ulaşımları Ramazan UMREsiCİ'ye aittir.

DÖNÜŞ: Yolcu gittikten sonra herhangi bir sebeple erken dönmek isteyen Ramazan umresicilerimize (otel,uçak,yemek, vize ve diğer hizmetler için ödemeler önceden yapıldığından) herhangi bir ücret iadesi yapılmaz Yolcu gittikten sonra kendi bileti ile erken dönmek ister ise ancak buna kullanılan havayolunun uçakların müsaitlik durumuna göre olabilecektir. Bu erkenden dönüşten dolayı havayolunun talep ettiği bilete ait cezayı ve farkı Ramazan UMREsiCİ ödemeyi kabul eder. Kendi bileti buna müsait değil ise başka havayoluna ait bir dönüş bileti ile de arzu eder ise ücretini ödemek koşulu ile dönebilecektir. Bu ücretin şirketimizle hiçbir ilgisi yoktur.

SÖZLEŞME: Gezi programımıza katılan tüm misafirlerimiz yukarıdaki maddeleri okuyup kabul etmiştir. İş bu anlaşmadan doğacak ihtilaflar halinde Türsab Tahkim Kurulu ve usulleri yetkilidir.


ACENTE                                                                                                          Ramazan UMREsiCİ